EXPOZICE FILMPOINT A PROHLÍDKY

 

 

FILMPOINT

To nejzajímavější z Barrandov Studia můžete u nás vidět i na jediném místě! Výstavní prostor Filmpoint vás provede historií a vývojem studií, nahlédnete do stylizované maskérny, kostymérny i dílny, uvidíte vybrané originální kostýmy vždy v tematické výstavě a můžete se vyfotit v připraveném fotokoutku za použití doplňků a částí kostýmů.
Výstava je doplněna texty a fotografiemi mapujícími vznik současných i legendárních projektů, na kterých Barrandov Studio spolupracovalo. 

 

NA ZÁKLADĚ USNESENÍ VLÁDY ČR JE VÝSTAVA A PROHLÍDKY BARRANDOV STUDIA S NÍ SPOJENÉ UZAVŘENA. 
PRO OBJEDNÁNÍ TERMÍNU BUDOUCÍCH PROHLÍDEK  A DALŠÍ INFOMACE NÁS PROSÍM KONTAKTUJTE NA E-MAILU prohlidky@barrandov.cz

PRO INFORMACE O AKTUÁLNÍ VÝVOJI KORONAVIRU SLEDUJTE STRÁNKY MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

 

DOČASNÁ VÝSTAVA

Princezna se zlatou hvězdou

Oblíbená česká pohádka Princezna se zlatou hvězdou letos slaví 60 let od své premiéry!

Tuto pohádku mohli diváci poprvé zhlédnout v kinech 18. 12. 1959 a vidělo jí v kinech přes 6 milionů diváků. Dodnes se těší velké oblibě, tak si jí pojďte spolu s námi připomenout. Kostýmy a fotografie z této nezapomenutelné pohádky budou k vidění v našem výstavním prostoru Filmpoint od 17. 8. 2019 do 31. 12. 2020

Některé rekvizity a kostýmy z pohádky Princezna se zlatou hvězdou získaly v roce 2007 statut sbírky kulturního dědictví a staly se tak v roce 2007 součástí Centrální evidence sbírek muzejní povahy při Ministerstvu kultury ČR. Tyto kostýmy a rekvizity patří mezi jedny z nejstarších a nejvzácnějších, které se nám na Barrandově dochovaly. 

O víkendech nás můžete navštívit bez objednání, vždy mezi 10 - 16 hodinou. Skupiny 10 a více osob se mohou objednat i během pracovních dní.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY BARRANDOV STUDIA

Organizujete turistické zájezdy? Chcete se pobavit s partou přátel, nebo si s pracovním kolektivem oddechnout od denního shonu?
Právě pro vás máme v nabídce podrobnou celobarrandovskou prohlídku, která vás zavede do výstavního prostoru Filmpoint, s procházkou areálem Barrandov Studia. Výklad umíme zaměřit na to, co vás nejvíc zajímá a přizpůsobit ho různým věkovým kategoriím. Prohlídku je možné objednat v českém nebo anglickém jazyce pro skupiny 10 - 60 osob.
Prohlídky probíhají pouze v pracovní dny.

PROHLÍDKY PRO ŠKOLY

Hledáte zajímavé téma školního výletu do Prahy? Domluvte pro své studenty prohlídku Barrandov Studia, kterou je možné zvolit podle oblasti zájmu.
Výklad jsme schopni upravit pro všechny typy škol - od mateřských až po vysoké.
Minimální počet účastníků čili velikost třídy, aby se mohla prohlídka uskutečnit, je 10 žáků.

Kde nás najdete

Výstavní prostor Filmpoint se nachází přímo v historické budově Barrandov Studia na Kříženeckého nám. 322/5, 152 00 Praha 5. Vstup do Filmpointu je přímo v prostředním vchodě této naší hlavní budovy, u paty centrální věže. Nejbližší zastávka MHD se jmenuje „Filmové ateliéry“ a staví tam autobus č. 105 a 230.

Kontakt
 +420 267 071 122
  prohlidky@barrandov.cz


Kudyznudy.cz - tipy na výlet Zpět