PŮJČOVNA KOSTÝMŮ

Kostýmní fundus, který je nedílnou součástí filmových ateliérů Barrandov, patří k nejrozsáhlejším půjčovnám kostýmů v Evropě.
Nabízí unikátní kolekci více než 350 000 kostýmů a kostýmních doplňků, které jsou přehledně uspořádány podle druhů a historických slohů v časové linii od pravěku až po současnost.

Kostýmní fundus zajišťuje kostýmy pro české i zahraniční filmy. V minulosti jsme pomohli „obléknout“ například slavný film Amadeus,
který získal Oscara za kostýmní výpravu. Podíleli jsme se na kostýmní výpravě filmů Oliver Twist, Letopisy Narnie, Bídníci, Edith Piaf a zapůjčili jsme sérii renesančních dobových kostýmů pro natáčení irského historického seriálu Tudorovci. V našich krejčovských dílnách vznikaly kostýmy například pro dánský film Královská aféra, švédské drama Šimon a duby, německý snímek Hannah Arendt i český seriál První republika.

 

Doplňkové služby

Zákazníkům, kteří nemají možnost poslat do Prahy celý realizační tým, ale pouze hlavní kostýmní výtvarnici projektu, nabízíme asistenci při výběru kostýmů. Tato služba je určena přednostně našim stálým klientům a je podmíněna časovými možnostmi našich kostymérek, které kostýmní servis zajišťují. V případě potřeby můžeme zákazníkům, kterým jsme nemohli vyhovět, doporučit externí kostýmní asistentku. Tato služba je zpoplatněná.
V katalogu kostýmů jsou uvedeny pouze vzorové fotografie znázorňující různé typy a období, nelze z něho tedy vybírat konkrétní kostýmy. 

Vaše požadavky na výběr kostýmů a rekvizit jsme schopni vyřídit i tzv. na dálku - online pomocí emailu, telefonu a telekonferencí, bez nutnosti navštívit naše sklady nebo dokonce Českou republiku.

Pro zahraniční zakázky dokážeme zajistit kompletní přepravu kostýmů a rekvizit po celém světě. Spolupracujeme s renomovanými dopravními společnostmi a jsem tak připraveni splnit vaše konkrétní požadavky. Pro země mimo EU zajistíme dokumenty ATA Carnet potřebné pro celní přepravu.

Naše partnerské čistírny poskytují kostýmům v rámci svých služeb maximální péči. Používají tradiční technologie čištění jako je praní, žehlení, chemické čištění a napařování.

Abychom našim klientům poskytli maximální možné pohodlí při vyřizování zakázek, mohou v rámci otevírací doby odboru Fundus využít nově vybudované zázemí našich „open space“ kancelářských míst, které jsou vybaveny osvětlením, zásuvkami a WiFi připojením k internetu.
Dále nabízíme ve 3. patře k pronájmu místnosti pro kostýmní výpravu či štáb, např. pro kostýmní zkoušky s menším štábem a režisérem apod. K dispozici je také náš fotoateliér.
Pro bezpečné odložení osobních věcí jsou v prostorách Fundusu umístěny uzamykatelné úložné prostory a nechybí ani automaty s rychlým občerstvením.

 

Otevírací doba

Po – Pá   7:00 - 15:30
o víkendu a státních svátcích zavřeno

Mimořádné otevření skladů mimo otevírací dobu je nutno objednat minimálně 2 pracovní dny předem.
Tato služba je zpoplatněna, cena je 7500 Kč bez DPH.

 

Pokladna

Po – Pá   7:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00
o víkendu a státních svátcích zavřeno

 

 

Zpět