PŮJČOVNA REKVIZIT

Rozsáhlý rekvizitní fundus, který je nedílnou součástí Barrandov Studia, vám umožní zařídit jakoukoliv dekoraci.
Najdete u nás inventář z různých historických období.

Nábytek (30 000 ks)
Elektrorekvizity, svícny (20 000 ks)
Drobné rekvizity (70 000 ks)
Koberce a dekorační látky (20 000 ks) 

Fundus nábytku je přehledně uspořádán podle historických slohů od středověku až po současnost. Kromě starožitných kousků – originálů i věrných kopií vyrobených pro filmové účely - nabízíme také velké množství nábytku pro zařízení historických i současných dekorací venkovských usedlostí, chudých domácností, řemeslnických dílen nebo hostinců. 

Barrandovský fundus dále zahrnuje rozmanitý výběr drobných filmových rekvizit. Patří mezi ně například historické i současné elektrospotřebiče, nádobí ze skla, porcelánu a dalších materiálů, hračky, hudební nástroje, laboratorní a lékařské nástroje, kopie i originály starých novin a časopisů, historické fotografie, zavazadla, školní brašny a množství dalších rekvizit různých druhů, typů, účelu a provedení.

V naší nabídce je také přehledně uspořádaná a pečlivě udržovaná sbírka koberců a dekoračních látek.

Součástí rekvizitního fundusu je také truhlářská a cizelérská dílna, kde se odborně opravují a upravují rekvizity.

Mezi úspěšné projekty, ve kterých se rekvizity v poslední době objevily, patří např. snímky Dítě 44 (2015), Anthropoid (2016) nebo seriál televize BBC Mušketýři (2014). V minulosti se barrandovské rekvizity staly součástí filmových scén úspěšných projektů, například švédského historického filmu Arn (2010), německého seriálu Buddenbrookovi (2008), akčního filmu Mission Impossible (1996), Mission Impossible – Ghost Protocol (2011), „bondovky“ Casino Royale (2006) a oscarových snímků Kolja (1996) a Amadeus (1984).

 

Doplňkové služby

Vaše požadavky na výběr kostýmů a rekvizit jsme schopni vyřídit i tzv. na dálku - online pomocí emailu, telefonu a telekonferencí, bez nutnosti navštívit naše sklady nebo dokonce Českou republiku.

Pro zahraniční zakázky dokážeme zajistit kompletní přepravu kostýmů a rekvizit po celém světě. Spolupracujeme s renovovanými dopravními společnostmi a jsem tak připraveni splnit vaše konkrétní požadavky. Pro země mimo EU zajistíme dokumenty ATA Carnet potřebné pro celní přepravu.

 

Otevírací doba

Po – Pá   7:00 - 15:30
o víkendu a státních svátcích zavřeno

Mimořádné otevření skladů mimo otevírací dobu je nutno objednat minimálně 2 pracovní dny předem.
Tato služba je zpoplatněna, cena je 7500 Kč bez DPH.

 

Pokladna

Po – Pá   7:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00
o víkendu a státních svátcích zavřeno

 

 

Zpět